Ana Maria Bărbosu a fost admisă la Universitatea Stanford, iar componenta lotului naţional de gimnastică îşi trăieşte visul american, în timp ce îşi caută dreptatea atât în privinţa medaliei olimpice de la Paris, cât şi în privinţa suspendării provizorii. Într-un interviu amplu, medaliata olimpică a abordat cele mai importante subiecte ale carierei sale.